Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye

  Deneme Erişimine Açılan Veri Tabanları


  Applied Science & Technology Source Ultimate
  • Önde gelen ticaret ve endüstri dergilerinden, profesyonel ve teknik dergilere; özel konulara odaklanan süreli yayınlardan, konferans bildirilerine ve çok daha fazlasına erişim sağlayan bilim, teknoloji ve biyomedikal disiplinleri için hazırlanmış en kapsamlı tam metin veri tabanıdır.
  • İçeriğinde; 1.350’ye yakın aktif tam metin dergi ve magazin, 1.100’den fazla aktif ve hakemli tam metin dergi, 900’den fazla aktif, hakemli ve gecikmesiz tam metin dergi, Web of Science veya Scopus içerisinde indekslenen 690’dan fazla aktif tam metin dergi bulunmaktadır
  • Veritabanı 15.06.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   

  e-Book Academic Collection
  • Kullanıcı sınırı bulundurmadan 172.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır.
  • İçeriğinde; satın alma değeri 24 milyon dolara yakın olan 172.000’den fazla disiplinler arası akademik e-kitap, Harvard University Press, Cambridge University Press, MITPress, University of California Press gibi en önemli 157 üniversite yayınevi tarafından yayımlanan 64.000’den fazla e-kitap, Elsevier, Taylor & Francis, Sage, John Wiley gibi önde gelen yayıncılara ait binlerce e-kitap, CHOICE Dergisi’nin Seçkin Akademik Başlıklar Listesi’nde yer alan 1.300’den fazla e-kitap bulunmaktadır.
  • Veritabanı 15.06.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   

  Engineering Source
  • Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler ve araştırmacılar için hazırlanmış Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin yayın olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için birincil bir kaynaktır.
  • İçeriğinde; Inspec mühendislik indeksinde yer alan 500+ dergi için tam metin erişim, EI Compendex indeksinde yer alan 540+ dergi için tam metin erişim, GeoRef indeksinde yer alan yaklaşık 200 dergi için tam metin erişim bulunmaktadır.
  • Öne çıkan dergilerden bazıları: Advanced Composite Materials, American Scientist, Engineering Management Journal, Chemical Engineering, Journal of Product Innovation Management, Journal of Nonlinear Science, Journal of Engineering Education, Journal of Radioanalytical & Nuclear Chemistry
  • Veritabanı 15.06.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   

  ProQuest Ebook Central
  • Ebook Central 180.000’nin üzerinde elektronik kitap içermektedir.

   İşletme&Ekonomi, Antropoloji, Bilgisayar&IT, Güzel Sanatlar, Mühendislik ve Teknoloji, Eğitim, Tarih, Dil&Edebiyat, Tıp, Psikoloji, Fiziki Bilimler, Fen Bilimleri, Din ve Sosyal Bilimler gibi 15 ana konu başlığı altında sınıflandırılmış yüzlerce alt başlık içermektedir.

   10.05.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   Erişim adresi: https://ebookcentral.proquest.com/lib/msutr/home.action

  Safari: The O’Reilly Platform
  • Platformda 35.000'den fazla kitap ve 30.000 saatten fazla video, vaka çalışmaları, O’Reilly’nin global konferanslarındaki eğitimler, sesli kitaplar ve videolar yer

   almaktadır. Kullanıcılar, dünyanın en iyi 200 yayıncısından O’Reilly içeriğine ve kaynaklarına erişebilirler.

   Erişim adresi: https://learning.oreilly.com/home/

   10.05.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

  İntihal.Net:
  • Çevrimiçi kullanılabilecek bir benzerlik tespit yazılımıdır. Kolay kullanımlı ara yüz ayrımı ile 3 adımda intihal tespiti yapabilirsiniz. 500 Milyondan fazla İngilizce doküman ile yabancı dildeki içerik testi yapabilmektedir.

   “KAYIT OL” kısmından kurumsal e-posta adresiniz ile kolayca üye olabilirsiniz. Gerektiği tüm durumlarda nturan@msu.edu.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

   31.12.2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

   Erişim adresi: https://intihal.net/

   

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60