Milli Savunma Üniversitesi - Nizamiye


    Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu Geleneksel Kuzu Günü ve Gemicilik Yarışmaları

    1. Türk Deniz Kuvvetlerinin köklü geleneklerinden biri olan; tarih içerisinde Mekteb-i Bahriye öğrencileri için Kağıthane’de ve sonrasında Heybeliada’da yapılan, donanma mensuplarının baharın gelişini kutladığı ve zaman içinde “kuzu günü” yemekleri ve çeşitli gemicilik yarışmaları kapsamında yapılmaya devam eden Kuzu Günü ve Gemicilik Yarışmaları, 10 Mayıs 2018 tarihinde Deniz Harp Okulu öğrencileri ve personeli ile Kara ve Hava Harp Okullarından gelen misafir öğrencilerin de katılımıyla icra edilmiştir.

    2. 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Kuzu Günü ve Gemicilik Yarışmalarına; Deniz Kuvvetleri Teknik Komutanı Tümamiral Ahmet ÇAKIR, MSÜ Rektör Yardımcısı Sn.Prof.Dr.Fatih SAVAŞAN, Derince Eğitim Merkezi Komutanı Deniz Albay Şenol ŞAHİN, DHO Heybeliada Yerleşkesi Komutanı Deniz Albay Eren GÜNAY ve Araştırma Merkezi Komutanı Deniz Albay Ramis AKIN ile çok sayıda davetli katılmıştır.

    3. Yarışmalar kapsamında; Halat Salya Yarışması, Halat Çekme Yarışması, Çuval Yarışması, El İncesi Atma Yarışması, Silistre Çalma Yarışması, Yumurta Taşıma Yarışması, Filika Yarışı ve Gemici Bağı Yapma Yarışmaları Deniz Harp Okulu öğrencilerince icra edilmiştir.

    4. Geleneksel Kuzu Günü ve Gemicilik Yarışmaları kapsamında öğrencilere birlik olma, mücadele eden yarışmacı arkadaşlarına her koşulda destek verme, centilmence mücadele etme ve takım olarak rekabet etme ruhu aşılanması hedeflenmiştir.

Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü
34334 Yenilevent/ Beşiktaş/ İstanbul

+ 90 (212) 398 01 41

Öğrenci İşleri

+ 90 (212) 398 01 60